HISTORITË E PACIENTËVE - Acıbadem Healthcare Services (AL)

HISTORITË E PACIENTËVE

Luck dhe Gamma Knife ICON i shpëtuan dëgjimin një personi
Luck dhe Gamma Knife ICON i shpëtuan dëgjimin një personi

Jeta është plot rastësi të këndshme! Ndonjëherë, këto mund të lidhen me shëndetin tonë. Historia e Meltem Yazal, e cila u konsultua me një mjek për shkak të mpirjes në këmbë dhe gjatë ekzaminimeve zbuloi se ajo kishte një tumor beninj në veshin e saj, përbën një nga rastësitë e tilla. Verën e kaluar, 28-vjeçarja […] Lexo më shumë
Kirurgjia e Syrit Biionik
Kirurgjia e Syrit Biionik

Tunahan Ekiz, 26 vjeçari nga Hollanda rifitoi shikimin pas kryerjes së Kirurgjisë së Syrit Biionik nga ekipi i specializuar mjekesor në Spitalin Acibadem në Turqi. Lexo më shumë
HEROI I VOGËL I SËMUNDJES SË MADHE
HEROI I VOGËL I SËMUNDJES SË MADHE

Kuzey tre vjeç, djali i çiftit Şengezer, me banim në Adana, kërkoi kujdes mjekësor për shkak të temperaturës së lartë. Familja u paraqit në Spitalin Acıbadem Adana. Sipas analizave djali i tyre Kuzey, u diagnostikuan me “Leukemi Limfoblastike Akute” dhe pas kësaj filloi maratona e vërtetë. Leukemia Limfoblastike Akute, shkurt ALL, është një lloj kanceri […] Lexo më shumë
ACIBADEM – POLITIKAT E KONFIDENCIALITETIT
ACIBADEM – POLITIKAT E KONFIDENCIALITETIT

Shërbimet Shëndetësore dhe Tregtare Acıbadem sh.a. dhe partnerët e afërt (prej këtu e më tej “ACIBADEM”) kanë miratuar disa rregulla të konfidencialitetit për sigurinë e informacionit dhe të dhënave tuaja personale, me qëllim që të mbrojë privatësinë tuaj dhe të maksimizojë përfitimin nga infrastruktura teknologjike e përdorur. Këto rregulla të konfidencialitetit  përcaktohen dhe deklarohen me […] Lexo më shumë
Selma Cruic, nene e 4 femijeve, gjeti kuren ne Turqi
Selma Cruic, nene e 4 femijeve, gjeti kuren ne Turqi

Turqia është bërë një qendër tërheqëse për vendet fqinje në fusha të ndryshme shëndetësore. Përveç mjekëve me përvojë, avancimet  në teknologji dhe  në fushën mjekësore kanë pasur ndikim në këtë fushë. Ne Turqi po kryhen operacione të suksesshme me kosto më të ulëta se në vendet perëndimore. Pacientia Serbe Selma Curic, e cila është nënë […] Lexo më shumë
Në Qendrën e Transplantit të Veshkave të Spitalit Acibadem International është kryer transplanti i 1000-të
Në Qendrën e Transplantit të Veshkave të Spitalit Acibadem International është kryer transplanti i 1000-të

Eshtë kryer transplanti i 1000-të në Spitalin Acibadem International në Qendren e Transplantit të Veshkave. Shkalla e suksesit të transplantit është 98%. Pothuajse 1000 pacientë janë trajtuar me sukses me transplantim të veshkave për rreth tetë vjet që nga fillimi i programit ‘Transplantimi i Veshkave’ në Spitalin Acıbadem International, në të cilin ndodhet ‘Qendra e […] Lexo më shumë
PAJISJET E AVANCUARA TEKNOLOGJIKE NE DIAGNOSTIKIMIN DHE TRAJTIMIN E KANCERIT
PAJISJET E AVANCUARA TEKNOLOGJIKE NE DIAGNOSTIKIMIN DHE TRAJTIMIN E KANCERIT

Kanceri është një sëmundje serioze e cila po përhapet me shpejtësi në ditët e sotme. Cdo vit ka miliona njerëz të ciët njihen me këtë sëmundjen. Fakti që është një sëmundje vdekjeprurëse i ka shtyrë shkencëtarët të kryejnë kërkime të reja në fushat e trajtimit. Pajisjet e avancuara teknologjike të zbuluara së fundmi ofrojnë burime […] Lexo më shumë
TRANSPLANTI I VESHKËS, NJË MUNDËSI PËR TË RIFILLUAR JETËN…
TRANSPLANTI I VESHKËS, NJË MUNDËSI PËR TË RIFILLUAR JETËN…

Vehbi Geci është  një ndër pacientët të cilët kanë kryer Transplant të Veshkës në Spitalin Acibadem International. Përkushtimi maksimal i mjekes Prof. Dr. Ülkem Çakır dhe mjekut Prof. Dr. Ibrahim Berber gjithashtu  aplikimi i teknologjisë së avancuar mjekësore bënë që pacienti ti kthehet jetës normale dy javë pas kryerjes së transplantit. Dhuruesja e veshkës e […] Lexo më shumë
Transplanti i Veshkes Shpeton Jete
Transplanti i Veshkes Shpeton Jete

Pacienti me emer Basri Hoxha, per arsye te pamundesise per kryerjen e transplantit te veshkes ne Kosove ka aplikuar ne Spitalin Acibadem. Puna e shkelqyer e doktorave Prof. Dr. Ülkem Çakır dhe Prof. Dr. Ibrahim Berber bashke me teknologjine me te fundit kane bere qe pacienti ne nje periudhe prej 2 javesh te kthehet ne […] Lexo më shumë
Zemra, nje nga operacionet me te rrezikshme
Zemra, nje nga operacionet me te rrezikshme

Pacienti i quajtur Adriatik Kovaci, per shakak te problemeve me zemren, ka ardhur per kurim ne Grupin e Spitaleve Acibadem. Qellimi i shtrimit te pacientit ishte per operacionin e Ndrimit te Valves se Zemres dhe ky eshte vertet nje operacion i rrezikshem dhe kerkon shume kujdes. Per me teper pacienti vuante edhe nga hemoroidet, te […] Lexo më shumë
Konferenca e 5-të Shkencore e Onkologjise në Tiranë
Konferenca e 5-të Shkencore e Onkologjise në Tiranë

Profesorët e Acibadem informojnë: Ja si mund të kurohet kanceri me teknologjine e avancuar në  Spitalet Acibadem . Ne synojme të japim një kualitet sa më cilesor për  jetën! Kanceri i gjirit apo i mushkërive mund të shërohet e kjo falë teknologjive të reja që janë zbuluar nga profesorët e mjekësisë. Banu Atalar profesore e […] Lexo më shumë
Faleminderit nga Ikbale Kurti’n…
Faleminderit nga Ikbale Kurti’n…

Pacienti vuan nga kanceri. Zonja Ikbale, ka qene pacienti mjekut Prof.Dr.Özlem Er na viti 2013. Tirane me,  25/07/2015 SPITALIT ACIBADEM MASLAK STAMBOLL TURQI Maredhenia  jone nga Shqiperia me spitalin Acibadem Maslak ne Stamboll filloi qe nga moment qe u paraqita atje,  ne janar te vitit 2013 me dyshimet per nje semundje te rende. Ku bera […] Lexo më shumë
“Për stafin punues në spitalin ACIBADEM”
“Për stafin punues në spitalin ACIBADEM”

Për stafin punues në spitalin ACIBADEM   Trajtimi në këtë spital prej dites së parë që jem shtri ka qene shumë I mirë dhe jam trajtu ne mënyrën ma të mirë të mundshme që mundet me ekzistu. Ky trajtim ka fillu nga Prof. Dr. Sami Karti që ka kry punen e tij me shumë përgjegjësi […] Lexo më shumë
Futbollisti I njohur Brazilian, Neymar viziton Qendrën Sportive Mjeksore Acibadem
Futbollisti I njohur Brazilian, Neymar viziton Qendrën Sportive Mjeksore Acibadem

Futbollisti i  famshëm Neymar da Silva Santos Junior lojtar i futbollit Brazilian , i cili është aktualisht me ekipin e Spanjës Barcelona,  vizitoi Qendrën Sportive Mjeksore Acibadem  Fulya më 12 Janar 2015.  Neymar, i cili është në Turqi për të marrë pjesë në një turne në të cilin Acibadem është sponsori  I kujdesit shëndetësore, programoi […] Lexo më shumë
Sofiye Osmanollaj: “Faliminderit”
Sofiye Osmanollaj: “Faliminderit”

Une Sofije Osmanollaj falenderoj spitalin Acıbadem qe beri te mundur operimin tem pa asgje problem, duke e filluar nga mjeket ma te specializuar, perkthyesen Sadijen dhe Azra, te cilat me kan  berre prane. Falenderoj Stafin e infermiereve. Ishte nje pritje jashtzakonisht e mire. Faliminderit Sofiye Osmanollaj Lexo më shumë
Acibadem, një markë botërore në shëndetësi
Acibadem, një markë botërore në shëndetësi

Turqia, një shtet që në sajë të joshjes historike dhe turistike po rrit shpejt numrin e turistëve që e vizitojnë, është gjithashtu një tërheqje e madhe në aspektin e turizmit mjekësor. Investimet e bëra në veçanti në sektorin e shëndetësisë e kanë dalluar këtë vend si një yll në rritje në botë. Tani, shumë vende […] Lexo më shumë
Dr.Sci.Edin Kolgeci – Kosovo
Dr.Sci.Edin Kolgeci – Kosovo

Dear mrs.Bengu, I am writing to express my sincerest gratitude and appreciation for the members of your staff who cared for us during our recent stay at your institution-Acibadem Hospital-Maslak. I had no doubt about your profesionalism and quality services but I experienced and I was surprised for good with your organization, management and hospitality. […] Lexo më shumë
Saimir Kurti – Ortopedika – Albania
Saimir Kurti – Ortopedika – Albania

Tema: Letër falenderimi Adresa: Spitali Acibadem Ankara 630 Rr.6 Oran Cankaya 06450 Ankara Drejtorisë së Përgjithshme të Spitalit Acibadem Ankara ANKARA I nderuar Drejtor i përgjithshëm, Për shkak të një problem që bashkëshortja ime kishte në këmbë, jemi duke u trajtuar në Departamentin e Ortopedisë në spitalin tuaj. Dëshiroj të theksoj se jemi shumë të […] Lexo më shumë
Amina Halilic – Heart Care – Bosnia
Amina Halilic – Heart Care – Bosnia

Wasn’t able to be treated in Switzerland but was cured in Turkey Robotic surgery, in Turkey, used to treat 16 year old girl from Bosnia Herzegovina, with heart valve troubles. With a heart valve condition, 16 year old Amina Halilic from Bosnia Herzegovina, was first taken to Switzerland by her parents. Here, she was told […] Lexo më shumë

TRAJTIMI

TEKNOLOGJIA

ACIBADEM

×
Kërko